Araştırma / Piyasa Yorumu

Döviz ve Emtia Piyasaları

02 Nisan 2019, 11.51
  • Çin’de ve ABD’de ekonomik verilerin beklentileri aşması hafta başında hisse senedi piyasalarına güçlü alışlar getirdi. Asya ve ABD vadelilerinde alışlar devam ediyor. ABD 10 yıllık getirisi %2.47 seviyesinde, hızlı bir yukarı yönlü tepki gerçekleştirdi, USDJPY paritesi yeniden 111.00 üzerinde, fiyatlamalar Dolar-pozitif ortamı destekliyor. İngiltere’nin Brexit sürecinde çıkmaza girmesi Pound ve Euro’yu baskılarken GOÜ paraları küresel risk iştahından kısmen yararlanıyor.
  • Bu hafta ABD-Çin görüşmeleri Washington'da devam ediyor, İngiltere’de Brexit sürecinde sona yaklaşılıyor, dün tüm oylamalar reddedildi. Hafta boyunca Avrupa Bölgesi’nde ekonomik aktiviteye ilişkin veriler, Çarşamba Türkiye’de enflasyon, Cuma günü ise ABD istihdam verileri döviz piyasalarında takip edilecek.
  • Altın: Küresel risk iştahının artmasıyla piyasa daha riskli varlıklara kayıyor; hisse senetleri değer kazanırken Altın satıcılı. 1300 dolar yukarı yönde belirleyici. Kendini geri çeken Fed ve ECB sonrası reel faizler görece baskılandığından Altının orta vadede kendine sağlıklı bir dayanak bulduğunu düşünüyoruz. 1300/1305 üzerinde geçirilen vaktin artması alıcılara güven verecektir, ancak bu bölgenin altındaki fiyatlamalar alıcıları bir süre ürkütebilir. Ana destek 1280/85, piyasa 1300 altında kaldıkça önce 1280 bölgesinin denenmesini daha olası buluruz. 1300/1305 ve 1309/11 dirençler.

Raporun tamamı için aşağıdaki linki takip edebilirsiniz.

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri