Araştırma / Piyasa Yorumu

Döviz ve Emtia Piyasaları

04 Mart 2019, 11.51
  • ABD vadelileri ve Asya piyasaları haftaya primlerle başlıyor; ticaret iyimserliği hakim, Yuan ve Dolar dengeli Bu hafta gündemi yoğun; Çarşamba günü PPK toplantısı, Perşembe ECB toplantısı, Cuma ise ABD istihdam verileri piyasaları büyük ölçüde şekillendirebilir.
  • Bloomberg’e bilgi veren iki kaynağa göre ABD ve Çin, ticaret savaşında anlaşmaya varmak üzere. Kaynaklar Çin’in nihai anlaşma için ABD’nin 200 milyar dolarlık ürüne uyguladığı tarifeleri ilk günden kaldırılmasını istediğini bildirdi. WSJ’nin haberine göre ise Çin, ABD’den ithal edilecek tarım, kimyasal, otomotiv ve diğer ürünlerde daha düşük tarife uygulamayı teklif ediyor.
  • EURUSD: ECB Perşembe günü toplanıyor. Faizlerin değişmemesi genel beklenti, ancak ekonomik görünüm aşağı yönlü güncellenebilir. Son ekonomik veriler çerçevesinde Draghi, ilk faiz artışına ilişkin takvimde olası değişiklik hakkında ipucu verebilir. Euro piyasası zayıf, EURUSD paritesi 1.1400 seviyesinin altında dengeli, görünümde özel bir yapı yok, piyasaya geniş bantta yatay-negatif, 1.1250 ana destek. Euro’yu almak için güçlü dayanaklarımız yok. 1.1380 ve 1.1470 sıralı dirençler.
  • WTI Petrol: Çarşamba günü EIA petrol stoklarını açıklıyor, Cuma günü ise ABD rig sayıları raporlanacak. Ticaret iyimserliği ve güçlü ABD verileri piyasayı yukarıda çekerken, üretim kesintileri ve ABD’nin İran ve Venezuela yaptırımları da piyasayı canlı tutuyor. Suudi Arabistan ve Rusya’nın petrol üretim kesintilerini yılın tamamına yayabilecekleri açıklamaları destekleyici. Nisan vadeli WTI petrolde 58 dolar direnç olarak geçerliliğini koruyor, destek ise 55.50 ve 51.50.

 

Raporun tamamı için aşağıdaki linli takip edebilirsiniz.

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri