Araştırma / Global Piyasalar

Glokal Teknik Analiz

24 Nisan 2017, 09.00

Gündem ABD’de vergi teşvikleri, Avrupa’da politika…

  • Jeopolitik risk faktörünün görece etkisinin azaldığı haftada Wall Street endekslerinde yön arayışları, Avrupa’da ise Fransa seçimleri öncesindeki temkinli eğilim, gelişmekte olan hisse piyasalarına olan fon akışını zayıflattı. 19 Nisan ile biten haftalık periyotta gelişmekte olan ülke ETF’lerine net 900 milyon$’lık giriş yaşandı. Yılın başından bu yana gelişmekte olan hisse piyasaları, gelişmiş ülke hisse piyasalarına göre %6 daha iyi performansa sahip.
  • Hafta sonu ABD ve Avrupa’da öne çıkan gelişmeler yeni haftaya başlarken hisse piyasalarının odak noktasını oluşturacak. Buna göre Fransa’da ilk tur seçimde piyasa dostu olarak değerlendirilen sonucun çıkması Avrupa kaynaklı politik risk algılamasını azaltacaktır.

BİST-100 : Referandum sonrası olumlu ayrışma…

  • Referandum sonrasın periyoda ilişkin olarak her ne kadar 92,500-93,500 işlem bandı beklentimiz geçtiğimiz hafta gerçekleşmemiş olsa da, küresel tarafta hisse piyasalarının ivme kaybettiği ortamda haftalık %3’lük olumlu ayrışma dikkat çekmektedir. Olumlu ayrışma da azalan politik belirsizlikler kadar yaklaşan banka bilançolarına yönelik olumlu beklentilerin katkısı görülmektedir.

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri