Araştırma / Global Piyasalar

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

01 Mart 2019, 09.00

 

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

 

  • Fed Başkanı Jerome Powell, çelişkili ekonomik sinyaller ve durgun enflasyondan dolayı sabırlı olunması gerektiği yolundaki mesajını tekrarladı.
  • ABD Başkanı Trump, "Kim ile gerçekten verimli bir görüşme yaptık, ancak imzalanacak iyi bir şey yoktu" dedi ve "Bazen yürüyüp gitmeniz gerekir" diye ekledi.
  • Tesla tüm perakende satış noktalarını kapatacağını ve bütün modellerin internetten satılacağını da duyurdu.
  • ABD Adalet Bakanlığı, AT&T ile Time Warner şirketlerinin birleşmesine karşı yaptığı temyiz başvurusunu reddetti.
  • Gap'ın hisseleri, Old Navy markasını içeren iki ayrı şirkete bölünme olacağını açıklama haberi üzerine yüzde 20'den fazla yükseldi. Yeni oluşum, Gap, Athleta, Intermix, Banana Republic ve Hill City'yi içerecek.
  • İngiltere’de,tarım, balıkçılık ve Gıda bakanı George Eustice, hükümetin Brexit politikasını gerekçe göstererek istifasını verdi.
  • ABD hisse senetleri piyasaları, günü zayıf kapanışlarla tamamladı. Dow Jones -69,16 puan (0,27%) gerilemeyle 25.916 seviyesinden kapattı. 14 hissede yükseliş, 16 hissede düşüşler yaşandı. Boeing 1,04 % , Pfizer 0,98 % ile günün en çok yükselen , United Health Group ise -3,14% ile en çok gerileyen hisseleri oldu.
  • ABD piyasalarında, Çin ile devam eden ticaret anlaşması görüşmelerinde olumsuz açıklamalarını takiben, belirsizliklerin devam edeceği beklentimizde KADEMELİ AZALT önerisini koruyoruz. Teknik görünümlü önerimizde, 200g ort.sında bulunan 25.000 seviyesi destek seviyesi olarak korunuyor. Ancak hali hazırda yükselişler 26.100 seviyesi referans alınarak satış fırsatı olarak kullanılabilir.
  • DAX endeksi, Perşembe gününü perakende, ilaç & sağlık ve yazılım sektörlerindeki hisselerin pozitif etkisiyle 28,31 puan (0,25%) artışla 11.515 seviyesinden tamamladı. Böylece DAX’da yükselişlerin devamı için 11.761 ‘deki 200g ağırlıklı ort.seviyesi referans olarak kalmaya devam ediyor. Covestro 3,55%, Fresenius 2,68% ile en çok kazandıran, Deutsche Lufthansa ise -2,18% ile en çok kaybettiren hisseler oldu. Brexit için gerek süre uzatımı gerekse tekrar referandum konusunun gündeme gelmesi ile, FTSE günü 7.074 seviyesinden kapattı. Rentokil Initial 6,69% ile en çok yükselen, Easyjet ise -6,40 % ile en çok düşen hisseler oldu.

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri