Araştırma / Global Piyasalar

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

04 Mart 2019, 09.00

 

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

 

  • Çin'in ticaret müzakeleri kapsamında nihai anlaşmanın parçası olarak ek gümrük vergilerinin kaldırılmasını talep ettiği ve ABD'den alınacak tarım ürünleri ve otomobillere daha düşük vergi uygulamayı teklif ettiği belirtildi.
  • Kanada’da tutuklanan ve kefaletle serbest bırakılan Mıng, anayasal haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle Kanada Federal Hükümeti, Kanada Kraliyet Atlı Polisi ve Kanada Sınır Güvenliği Ajansından davacı oldu.
  • Elon Musk, Tesla'nın Y SUV Modelini 14 Mart'ta açıklayacağını açıkladı. Musk, SUV'nin Tesla’nın Model 3 sedandan %10 daha pahalıya mal olacağını ve aynı pil için “biraz daha az menzile” sahip olacağını söyledi.
  • Apple’ın, bu ay yeni iPad’lerin tanıtımını yapacağı bekleniyor. Geçtiğimiz Mart ayında Apple, 329 $ 'dan başlayan ve Apple Pencil'ı destekleyen yeni bir iPad tanıttı. Ancak, bu cihazın piyasaya girmesinden bu yana bir yıl geçti.
  • ABD hisse senetleri piyasaları, haftayı pozitif kapanışlarla tamamladı. Dow Jones 110,32 puan (0,43%) 26.026 seviyesinden kapattı. 26 hissede yükseliş, 4 hissede düşüşler yaşandı. Chevron 2,05 % , Nike 1,67 % ile günün en çok yükselen , Wallgreens Boots ise -6,43% ile en çok gerileyen hisseleri oldu.
  • ABD piyasalarında, Çin ile devam eden ticaret anlaşması görüşmelerinde sona yaklaşıldığı açıklamalarını takiben, belirsizliklerin devam edeceği beklentimizde KADEMELİ AZALT önerisini koruyoruz. Teknik görünümlü önerimizde, 200g ort.sında bulunan 25.000 seviyesi destek seviyesi olarak korunuyor. Ancak hali hazırda yükselişler 26.100 seviyesi referans alınarak satış fırsatı olarak kullanılabilir.
  • DAX endeksi, Cuma gününü sektörlerindeki, Basit Kaynaklar, Yiyecek & İçecek ve Teknoloji hisselerin pozitif etkisiyle puan (0,75%) artışla 11.601 seviyesinden tamamladı. Böylece DAX’da yükselişlerin devamı için 11.761 ‘deki 200g ağırlıklı ort.seviyesi referans olarak kalmaya devam ediyor. Deutsche Lufthansa 2,32%, Beiersdorf 2,21% ile en çok kazandıran, Fresenius SE&Co ise -1,21% ile en çok kaybettiren hisseler oldu. Brexit için gerek süre uzatımı gerekse tekrar referandum konusunun gündeme gelmesi ile, FTSE günü 7.106 seviyesinden kapattı. WPP 4,89% ile en çok yükselen, Relx ise -6,85 % ile en çok düşen hisseler oldu.

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri