Araştırma / Global Piyasalar

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

07 Mart 2019, 09.00

 

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

 

  • New York Fed Başkanı John Williams, Fed'in diğer bir para politikası adımı öncesi, ABD'de ekonomik büyümenin yavaşladığı bir ortamda, beklemede kalıp gelmekte olan verileri izleyebileceğini söyledi.
  • Fed, "Bej Kitap" raporunun Şubat 2019 sayısını yayımladı.
  • Avrupa Merkez Bankası'nın ekonomik görünüme ilişkin tahminlerini uzun vadeli yeni kredilerin yolunu açacak kadar düşüreceği belirtildi.
  • Huawei Technologies Co. ABD hükümetine Huawei ekipmanlarının satışını belli noktalarda yasakladığı için dava açtı ve Amerika’nın Huawei’nin Çin’e casusluk yaparak yardım ettiği iddialarına yasal bir cevap verdi.
  • Mark Zuckerberg, bir blog yazısıyla, Facebook'u gizlilik odaklı bir platform haline dönüştürmeyi planladığını açıkladı.
  • ABD hisse senetleri piyasaları, günü satıcılı tamamladı. Dow Jones -133,17 puan (0,52%) gerileyerek 25.673 seviyesinden kapattı. 9 hissede yükseliş, 21 hissede düşüşler yaşandı. DowDuPont 1,47 % , Walt Disney 0.75 % ile günün en çok yükselen , Walgreens Boots Alliance ise -3,63% ile en çok gerileyen hisseleri oldu.
  • ABD piyasalarında, Çin ile devam eden ticaret anlaşması görüşmelerinde sona yaklaşıldığı açıklamalarını takiben, belirsizliklerin devam edeceği beklentimizde KADEMELİ AZALT önerisini koruyoruz. Teknik görünümlü önerimizde, 200g ort.sında bulunan 25.000 seviyesi destek seviyesi olarak korunuyor. Ancak hali hazırda yükselişler 26.100 seviyesi referans alınarak satış fırsatı olarak kullanılabilir.
  • DAX endeksi, Çarşamba gününü Teknoloji, Nakliye & Lojistik ve İlaç & Sağlık  sektörlerindeki, hisselerin negatif etkisiyle -33,11 puan (0,28%) gerilemeyle 11.580 seviyesinden tamamladı. Böylece DAX’da yükselişlerin devamı için 11.761 ‘deki 200g ağırlıklı ort.seviyesi referans olarak kalmaya devam ediyor. Deutsche bank 1,35%, Muenchener Rueckversicherungs 0,43% ile en çok kazandıran, Fresenius Medical Care AG & Co ise -2,04% ile en çok kaybettiren hisseler oldu. Brexit için gündemdeki tekrar referandum konusuna rağmen hala uzlaşmanın olmaması sonrası, FTSE günü 7.196 seviyesinden kapattı. British American Tobacco 5,15% ile en çok yükselen, Burberry Group ise -4,04% ile en çok düşen hisseler oldu.

 

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri