Araştırma / Global Piyasalar

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

11 Şubat 2019, 09.00

 

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

  • Çin’in uzun tatil periyodunun bitmesiyle yeni haftaya birlikte piyasalardaki hareketlilik artacak. Gerek veri gerekse de haber trafiği açısından işlem hacimlerini de destekleyecek gelişmeler ajanda da yer almakta. ABD ve Çin’in bu hafta liderler seviyesi öncesinde ticari görüşmeleri Pekin’de bakanlar seviyesinde gerçekleştirmesi beklenmekte. Haftanın izlenecek diğer başlıkları Fed Başkanı Powell’ın 12 Şubat günü gerçekleştireceği konuşma, ABD’de 13 Şubat’ta açıklanacak TÜFE verisi ile 14 Şubat tarihinde Almanya ve Euro Bölgesi büyüme verileri olacak
  • ABD Kongresi'nde bazı kamu hizmetlerin ödenekleri hakkında yapılan müzakereler, Cumhuriyetçi ve Demokratların Meksika sınırına örülecek duvara ayrılan fon ve sınırda tutuklananların sayısı konusunda bir uzlaşıya mutabakata varamaması nedeniyle tıkanmış durumda. Kamu hizmetlerinin bir kez daha durması ihtimali bulunuyor.
  • Önde gelen oyuncak üreticilerinden Mattel Inc. son çeyrekte hisse başına 4 cent kar açıkladı. Analistler hisse başına 16 cent zarar öngörmekteydi.
  • Avrupa’da ise L'Oreal SA son çeyrek hisse başına karını 7.08€ olarak açıkladı. Şirket 2019 yılı adına da olumlu öngörülerde bulundu.
  • İtalyan bankalarında sorunlu kredi miktarının Aralık ayı itibariyle 100.19 milyar€ ile Temmuz 2011’den bu yana en düşük seviyeye gerilediği görülüyor....

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri