Araştırma / Global Piyasalar

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

12 Mart 2019, 09.00

 

 AKTÜEL

                                                                   Boeing Etkisi

Bu hafta AKTÜEL’de, Etiyopya Hava Yolları'na ait Boeing 737-8 MAX tipi yolcu uçağı ile ilgili yaşanan yoğun haber trafiği sonrası tüm gözlerin çevrildiği Boeing şirketini inceleyeceğiz.

Boeing, dünyanın en büyük havacılık ve uzay şirketi ve ticari jetliner, savunma, uzay ve güvenlik sistemleri ve satış sonrası destek servis sağlayıcısıdır. Amerika’nın en büyük imalat ihracatçısı olan şirket, ABD ile birlikte 150’den fazla ülkedeki havayollarını desteklemektedir. Boeing ürünleri ve özel hizmetler arasında ticari ve askeri uçaklar, uydular, silahlar, elektronik ve savunma sistemleri, fırlatma sistemleri, gelişmiş bilgi ve iletişim sistemleri ve performansa dayalı lojistik ve eğitim yer almaktadır.

Chicago merkezi dışında, Boeing, Amerika Birleşik Devletleri'nde ve 65'ten fazla ülkede 140.000'den fazla en çeşitli, yetenekli ve yenilikçi kişiyi istihdam etmektedir.

Boeing üç iş biriminde düzenlenmiştir: Ticari Uçaklar; Savunma, Uzay ve Güvenlik, ve 1 Temmuz 2017'de faaliyete geçen Boeing Global Services. Küresel bir finansman çözümleri sağlayıcısı olan Boeing Capital Corporation ise tüm bu birimleri desteklemektedir.

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri