Araştırma / Global Piyasalar

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

19 Şubat 2019, 09.00

 

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

 

  • Financial Times'ın haberine göre, Fed yatırımcıları tedirgin eden bilanço daraltma programını sonlandımaya yaklaşıyor.
  • Honda Motor Co.'nun küresel satışlardaki düşüşün etkisiyle İngiltere ve Türkiye'deki üretimini Japonya'ya çekeceği belirtildi.
  • Unicredit Başekonomisti Erik Nielsen Avrupa'nın resesyona yakın olduğunu söyledi. 
  • Eski Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi (UKIP) lideri Nigel Farage, 100 bin kişinin Brexit Partisine kaydolduğunu açıkladı.
  • ABD hisse senetleri piyasaları haftaya resmi tatil nedeniyle Salı gününden itibaren başlayacak.
  • ABD piyasalarında, Çin ile devam eden ticaret anlaşması görüşmelerine Avrupa’dan gelen açıklamalarda eklenirken, beklentimizde KADEMELİ AZALT önerisini koruyoruz. Teknik görünümlü önerimizde, 200g ort.sında bulunan 25.000 seviyesi destek seviyesi olarak korunuyor. Ancak hali hazırda yükselişler 25.900 seviyesi referans alınarak satış fırsatı olarak kullanılabilir.
  • DAX endeksi, Pazartesi gününü nakliye & lojistik, teknoloji ve sigorta sektörlerindeki hisselerin negatif etkisiyle -0,60 puan (0,01%) hafif gerileyerek 11.299 seviyesinden tamamladı. Böylece DAX’da yükselişlerin devamı için 11.761 ‘deki 200g ağırlıklı ort.seviyesi referans olarak kalmaya devam ediyor. Henkel 1,59%, Commerzbank 0,96% ile en çok kazandıran, Deutsche Post ise -2,39% ile en çok kaybettiren hisseler oldu. Brexit için Honda’nın da ülkeden ayrılma haberi sonrası, FTSE günü 7.219 seviyesinden kapattı. Reckitt Benckiser 4,64% ile en çok yükselen, International Consolidated Air ise -2,11 % ile en çok düşen hisseler oldu.

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri