Araştırma / Global Piyasalar

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

27 Şubat 2019, 09.00

 

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

 

  • ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore Lideri Kim Yong Un zirvesi bugün Vietnam'ın Başkenti Hanoi'de başlıyor.
  • Fed Başkanı Jerome Powell'ın ABD Senatosu Bankacılık Komitesi'ne yapacağı yarıyıl para politikası sunumu yayınlandı. Powell "ekonomi, faiz artışında sabırlı yaklaşımı meşru kılacak çelişkili sinyaller gönderiyor. Şu anki ekonomik koşulları sağlıklı olarak görüyoruz, ekonomik görünüm de iyi. Ancak geçen birkaç ayda bazı karışık sinyaller gördük" dedi.
  • ABD Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC), elektrikli taşıt üreticisi Tesla CEO'su Elon Musk hakkında dava açtı.
  • Diet ve sağlık şirketi Weight Watchers, dördüncü çeyrek kazançlarındaki zayıf sonuçlar sonrası yüzde 28'e varan oranda değer kaybetti. Hisse başına kazanç, analistler tarafından tahmin edilen 60 sentin altında 46 sent oldu.
  • ABD hisse senetleri piyasaları, dünü yatay ve karışık kapanışlarla tamamladı. Dow Jones, 33,97 puan (0,13%) gerilemeyle 26.057 seviyesinden kapattı. 16 hissede yükseliş, 14 hissede düşüşler yaşandı. Cisco 0,77 % , Nike 0,74 % ile günün en çok yükselen , Caterpillar ise -2,43% ile en çok gerileyen hisseler oldu.
  • ABD piyasalarında, Çin ile devam eden ticaret anlaşması görüşmelerinde sürenin uzatılabileceği şeklindeki iyimser açıklamalara rağmen, belirsizliklerin devam edeceği beklentimizde KADEMELİ AZALT önerisini koruyoruz. Teknik görünümlü önerimizde, 200g ort.sında bulunan 25.000 seviyesi destek seviyesi olarak korunuyor. Ancak hali hazırda yükselişler 26.100 seviyesi referans alınarak satış fırsatı olarak kullanılabilir.
  • DAX endeksi, Salı gününü nakliye & lojistik, kimyasal ve tüketim & periyodik sektörlerindeki hisselerin pozitif etkisiyle 35,40 puan (0,31%) yükselişle 11.540 seviyesinden tamamladı. Böylece DAX’da yükselişlerin devamı için 11.761 ‘deki 200g ağırlıklı ort.seviyesi referans olarak kalmaya devam ediyor. Basf 4,28%, Deutsche Post 1,81% ile en çok kazandıran, Fresenius Medical ise -2,78% ile en çok kaybettiren hisseler oldu. Brexit için gerek süre uzatımı gerekse tekrar referandum konusunun gündeme gelmesi ile, FTSE günü 7.151 seviyesinden kapattı. Ocado Group 11,71% ile en çok yükselen, Fresnillo ise -8,34 % ile en çok düşen hisseler oldu.

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri