Araştırma / Global Piyasalar

ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

23 Kasım 2018, 09.00

 ABD & Avrupa Hisse Senedi Piyasaları

 

  • Kripto paraların piyasa değeri bu haftaki sert düşüşle birlikte Ocak seviyesi olan 835 milyar dolardan 138 milyar dolara indi. 2018'deki sert düşüşe neden olan endişelerden çoğu (düzenleyici kuruluşların artan denetimleri, toplumsal rahatsızlık ve piyasalardaki karmaşa) bu hafta yoğunlaştı.
  • İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Salvini, "Geri adım atmıyoruz çünkü ekonomik manevrada koyduğumuz paralar sağlıkla ilgili ve sağlık hakkına dokunulmaz. Para İtalyanların parası ve bu parayı nasıl harcayacağımızı İtalyanlara soracağız" dedi.
  • Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere arasında devam eden Brexit müzakerelerinde gelecekteki ilişkileri belirleyen taslak belgede uzlaşı sağlandı. AB Konsey Başkanı Donald Tusk, "Siyasi deklarasyon taslağını 27 üye ülkeye gönderdim" dedi. Tusk, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'in kendisine, uzlaşı sağlandığını söylediğini ve deklarasyonun liderlerin onayına sunulacağını duyurdu. İngiltere Başbakanı Theresa May, önceki gün ilerleme kaydedildiğini ancak tüm sorunların giderilmediğini açıklamıştı.
  • ABD piyasalarında,dün tatil olduğu için işlem gerçekleşmedi.
  • ABD piyasasındaki son bir aydır temkinli ve satış tarafında beklentimiz devam ediyor. Teknik görünümlü önerimizi, son hafta yaşanılan uzun satış barları ve 200g ortalamalardan savrulma sonrasında «izle» önerisine çeviriyoruz. ABD piyasalarında kar satışları sonrası tekrar 25.300-26.000 aralığına tepki hareketi görülebilir. Hali hazırda ayı piyasası görüntüsü ağırlıklı sinyaller üretmeye devam etse de, aşırılıklar sonrası volatilite artışı ve tepki yükselişleri görülebilir.Yatay destek kanalı 24.500 de bulunmaktadır.
  • DAX, Perşembe kapanışın ardından, kimyasal, kamu hizmetleri ve sigorta sektörlerindeki hisselerin negatif etkisiyle 105,68 puan (%0,94) gerilemeyle 11,138 seviyesinden günü kapattı. Böylece DAX’da sert düşüşün tepki yükselişleri için 11.761 ‘deki 200g ağırlıklı ort.seviyesi referans olarak kalmaya devam ediyor. Fresenius 1,82% yükselişle günün en çok kazandıran, Covestro -3,82 % ile en çok kaybettiren hisseleri oldu. Brexit ile ilgili Brüksel zirvesi beklenirken FTSE günü 6.960 seviyesinden kapattı. Just EAT 3,86 % ile en çok yükselen, Fresnillo ise -12,08 % ile en çok düşen hisseler oldu.

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri