Araştırma / Piyasa Yorumu

Piyasalara Bakış

04 Nisan 2019, 08.00
  • ABD piyasaları son 6 ayın en yükseğinde; risk iştahı çok yüksek, 10 yıllık getiri de %2.51 seviyesinde, para tahvilden hisseye girmeye devam ediyor, Dolar rakiplerine karşı dengeli, Çin ile ABD arasında somut bir anlaşmanın yakın zamanda geleceği beklentisi küresel iştahı canlı tutuyor.
  • Türkiye’de manşet TÜFE enflasyonu, Mart ayında %1.00 olan beklentilere paralel aylık bazda %1.03 arttı. Böylece, yıllık enflasyon %19.67’den %19.71’e sınırlı yükseldi. Yıllık ÜFE’deki düşüş eğilimi kesintiye uğrayarak %29.6’da neredeyse sabit kaldı.     
  • İngiliz Parlamentosu Çarşamba akşamı sadece bir oy farkla anlaşmasız Brexit’in önünü kapatan tasarıyı onayladı. 312’ye karşı 313 oyla kabul edilen tasarı ile Başbakan Theresa May’in partisindeki sert Brexit yanlılarına karşı eli kuvvetlendi. Anlaşmasız Brexit’in parlamento nezdinde masadan kalkmasıyla sert Brexit yanlıları May’in planını onaylama ya da Brexit tarihini erteleme seçenekleriyle karşı karşıya kaldı. May ise muhalefet lideri Jeremy Corbyn ile daha yumuşak bir Brexit geçişi üzerinde müzakerelerine başladı. İki taraf da görüşmelerin yapıcı olduğunu vurguladı. Gelişmeler sonrası Pound alıcılı.

Raporun devamı için aşağıdaki pdf linkini kullanabilirsiniz.

 

 

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri