Araştırma / Piyasa Yorumu

Piyasalara Bakış

06 Aralık 2018, 08.00
  • ABD ve Çin arasında G-20 zirvesinde sağlanan geçici uzlaşma, Huawei CFO’su Meng’in Kanada’da İran yaptırımlarını ihlal ettiği şüphesiyle tutuklanması gölgesi altında kaldı. Huawei CFO’sunun ABD’ye iade ve kefalet konusundaki kararın Cuma günü gerçekleşebilecek duruşmada ele alınabileceği medyada yer almakta.   Yeni güne küresel ticaret savaşlarına ilişkin kaygıları artıran söz konusu gelişme ile başlayan piyasalarda risk alma iştahı düşük.
  • Küresel ticaret savaşlarına ilişkin kaygıların yeniden artabileceği kaygısıyla spot Asya ve vadeli ABD endeksleri negatif tarafta işlem görüyor. 10 yıl vadeli ABD tahvili %2.881 ile üç ayın en düşük seviyesine geriledi.
  • OPEC toplantısı bugün Viyana’da başlıyor. Toplantı öncesinde OPEC üyelerinin 2019 yılı için petrol arz kesintisi konusunda anlaşamadıkları görülmekte. ABD Başkanı Donald Trump’ta dünkü mesajında ‘’dünya daha yüksek petrol fiyatı istemiyor, OPEC’in petrol akışını mevcut haliyle tutacağına inanıyorum’’ dedi.
  • ABD eski başkanlarından George H.W. Bush'un ölümü nedeniyle ilan edilen 'Ulusal Yas' nedeniyle bugün ABD piyasaları dün kapalıydı. Spot piyasalar bugün yeniden işleme açılıyor. OPEC toplantısı, ABD’de açıklanacak özel sektör istihdam verisi ve fabrika siparişleri rakamları günün ajandasında öne çıkan başlıklar.

Raporun devamı için aşağıdaki pdf linkini kullanabilirsiniz.

 

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri