Araştırma / Piyasa Yorumu

Piyasalara Bakış

08 Kasım 2018, 08.00
  • ABD’de beklentilere paralel şekilde sonuçlanan ara seçim sonrasında Demokratlar, Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğa ulaşırken, Cumhuriyetçiler ise Senato'daki çoğunluğunu artırdı. Seçim sonuçlarının netleşmesi sonrasında açıklama yapan Başkan Trump, Demokratlarla işbirliği yapabileceğini belirtti.
  • ABD’de politik faktörlerin etkisi sonrasında gündemde FED ön plana çıkmaya başlayabilir. Bu akşam sonuçlanacak FED toplantısında faiz artırımı beklenmezken, beklentiler ağırlıklı olarak Aralık ayı toplantısına yönelik olmaya devam ediyor. TSİ 22:00’de açıklanacak FED kararları sonrasında yatırımcılar 2019 yılına ilişkin politika ipuçları arayacaktır.
  • Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türk ekonomisinin 2019 ortasına kadar her çeyrekte daralmasını beklediğini bildirdi. Bugün yayınladığı "Global Makro Görünüm: 2019-20" raporunda Türk ekonomisinin 2018 yılında sadece yüzde 1,5 büyüyeceğini ve 2019'da yüzde 2,0 daralacağını öngördüklerini belirtirken, 2020 yılında yüzde 3 toparlanma beklediklerini de aktardı.

Raporun devamı için aşağıdaki pdf linkini kullanabilirsiniz.

 

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri