Araştırma / Piyasa Yorumu

Piyasalara Bakış

09 Ocak 2019, 08.00
  • ABD ile Çin arasında anlaşmanın olacağı beklentileri ABD Başkanı Trump’ın da ümit verici açıklamalarıyla pekişti. ABD hisse senedi piyasaları %1 değer kazanırken Asya’da primler %2’ye yaklaştı. Yuan, Eylül 2018’den bu yana en düşük seviyede, risk iştahının arttığı söylenebilir, ABD 10 yıllık getirisi %2.72, para tahvilden hisseye dönmeye devam ediyor.
  • Bugün son Fed toplantısının tutanakları açıklanacak. 2019 için faiz öngörüsünü üç faiz artışından iki faiz artışına düşüren Fed üyelerinin ekonomiye ilişkin kaygı ve çekincelerinin ne derece olduğu anlaşılmaya çalışılacak. Perşembe günü ise Fed Başkanı Powell Ekonomi Kulübü’nde konuşma yapacak. Konuşmanın metni önceden yayınlanmayacak, ancak soru-cevap kısmı olacak.
  • Kısa vadeli görünümde haftaya pozitif açılışla başlayan BİST-100 endeksinde toparlanma eğilimi korundu. Yeni günde hafif pozitif açılış öngörürken, 91,000-91,100 bölgesinde seans içi kar satışları gündeme gelebilir. İlk aşamada 89,700 desteğinin olası kar satışlarına karşın korunması halinde gün içerisinde toparlanma eğilimi korunabilir. Aksi halde üç günün ardından etkili kar satışları 88,800 bölgesine yönelik baskıya dönüşebilir.

Raporun devamı için aşağıdaki pdf linkini kullanabilirsiniz.

 

 

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri