Araştırma / Piyasa Yorumu

Piyasalara Bakış

10 Ocak 2019, 08.00
  • ABD ile Çin arasındaki ilk yüz yüze görüşmeler dün sona erdi, bugün Çin’den açıklama gelmesi bekleniyor. Dün primle kapatan ABD piyasaları bu sabah Asya ile beraber daha iştahsız bir görüntü veriyor. Somut ve kapsamlı bir anlaşmanın çıkması Mart ayını bulabilir. İki ülke liderinin Arjantin’de vardığı anlaşma gereğince 1 Mart’a kadar tarifeler artırılmayacak. Trump, yavaşlayan ekonomisi ve borsalardaki düşüş nedeniyle Çin’in bir anlaşmaya daha fazla ihtiyacı olduğunu düşünüyor. Bugün gelecek açıklamalar yakından takip edilecek.
  • Bugün Fed Başkanı Powell Ekonomi Kulübü’nde konuşma yapacak. Konuşmanın metni önceden yayınlanmayacak, ancak soru-cevap kısmı olacak.
  • Kısa vadeli görünümde haftaya pozitif açılışla başlayan BİST-100 endeksinde toparlanma eğilimi dün de korundu. Yeni günde yatay eğilimle açılış öngörüyoruz. Günlük bazda takip ettiğimiz destekler 90,500-89,800, dirençler ise 91,500-92,100. 90,500 desteğindeki kırılmaların dört günlük toparlanma sonrasında ilk etkili kar satışlarını gündeme getirme riski taşıdığını düşünüyoruz.

Raporun devamı için aşağıdaki pdf linkini kullanabilirsiniz.

 

 

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri