Araştırma / Piyasa Yorumu

Piyasalara Bakış

11 Nisan 2019, 08.00

 

  • Haftanın en yoğun günü geride kaldı; Brexit’te erteleme var, ABD enflasyonu yumuşadı, Çin enflasyonu beklentileri karşıladı, ABD’de bilanço dönemine girildiği için hisse piyasası bekle-gör durumunda, ancak güçlü görüntü de korunuyor. Döviz piyasaları dengeli, ECB sonrası Euro alıcılı. ABD 10 yıllıkları ise gerilemeye devam ediyor, bu da Altın ve Yen’e alış getiriyor. Dolar, diğer paralara karşı yatay-hafif negatif diyebiliriz.
  • İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkışı için son tarihi 6 ay uzatılıyor. Anlaşmasız bir Brexit’in kaotik sonuçlarından endişe eden AB liderleri, 6 saat süren bir zirvenin ardından çıkış tarihi için son tarihi 21 Ekim olarak belirledi.
  • FOMC tutanaklarında üyelerin ekonomi üzerinde "önemli belirsizlikler" olduğu ve faizler konusunda esnek olunması gerektiği vurguları öne çıktı. Bu belirsizlikler nedeniyle faiz artışına gidilmezken, bazı Fed üyeleri enflasyonun düşük seviyede kalmaya devam etmesi nedeniyle bir sonraki faiz kararının her iki yönde de olabileceğini not etti. Son veriler de Fed’i destekliyor; Mart ayında yıllık çekirdek enflasyon yüzde 2.1’den yüzde 2’ye geriledi.

 

  • Raporun devamı için aşağıdaki pdf linkini kullanabilirsiniz.

 

 

KISACA

İlgili Ürünler

----
-
-
-

Haber Etiketleri