Araştırma / Döviz ve Altın

Haftalık Altın Rehberi

10 Temmuz 2018, 08.00

ALTIN PİYASASI GÖRÜNÜMÜ

Ticaret savaşları stresi, yerini rahatlamaya bırakmış durumda. Geçtiğimiz Cuma ABD ve Çin’in ilk hamlelerini yapmasının ardından, karşılıklıların bu seviyede kalacağı iyimserliği hisse senetleri piyasalarına alış getirirken, tahvil getirileri de yükseldi. G10 para birimlerinin bu rüzgardan yararlanmasıyla Dolar endeksi 94.00 seviyesine kadar sarktı, Altın da 1240 ana desteğinden tepki vererek 1260 seviyesine kadar değer kazandı. Çin’in sözlü müdahalesi sonrası off-shore Yuan 6.62 civarında dengeli, risk iştahında kıpırdanmalar var, ancak piyasanın ilk tercihi Altın değil.

Piyasa geçtiğimiz hafta FOMC tutanaklarını ve tarım-dışı istihdam verilerini geride bıraktı. Bu sene iki faiz artışı netleşmiş görünüyor, ancak ücret ve fiyat baskısının henüz belirgin olarak hissedilmiyor oluşu, piyasaya nefes aldırmış durumda. Haftanın en önemli verisi, Perşembe günü ABD’den geliyor, Haziran ayı enflasyon verileri dikkatle takip edilecek.

Ticaret savaşları veya İngiltere Brexit krizinden çok, piyasanın likidite koşullarına ve enflasyona hassasiyet göstermeye devam etmesini bekliyoruz.

Raporun tamamı için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

KISACA

İlgili Ürünler

GRAM, XAU/USD ----
-
-
-

Haber Etiketleri