Araştırma / Döviz ve Altın

Haftalık Döviz Rehberi

18 Nisan 2018, 08.00

DÖVİZ PİYASASI GÖRÜNÜMÜ

  • EUR/USD’de bu hafta aşılamayan 1.24-1.2450 bölgesi direnç aralığı olarak takip edilebilir. EUR/USD’de son aylarda kaydedilen yükselişin ivme kaybettiği ve USD’de küresel ölçekte değer kaybı görülmediği takdirde ikilinin bu direnç bölgesini aşmakta zorlanabileceği düşüncesindeyiz.
  • TL’nin orta vadeli seyrinde 25 Nisan PPK toplantısı yön belirleyici olacak. Ancak toplantı öncesinde faiz artırımı olasılığının TL’de satış ilgisini sınırladığını ve kurda oynaklığın normalleştiğini görebiliriz. Piyasada PPK’ya dair net bir beklenti yok. (i) GLP faiz oranında 75 bps ve üzerinde artırıma gidilmesi, (ii) daha sınırlı da olsa bir faiz artırımının politika çerçevesinde sadeleştirme ile desteklenmesi TL’yi destekleyecek adımlar olacaktır.
  • USD/TL’nin kısa vadeli yönü için son günlerde oluşan fiyat aralığının hangi yönde terk edileceği önemli bir referans olacak. Geçen hafta görülen dip seviyelerin bulunduğu 4.0750’nin altına hareket TL için pozitif bir gelişme olacaktır. Hafta ortasından itibaren aşılmayan 4.12 eşiği ise ilk önemli direnç konumunda.

KISACA

İlgili Ürünler

USDTRY, EURTRY, EURUSD ----
-
-
-

Haber Etiketleri