Onedio HABERLERİ

Yeni Evlilere ve Evleneceklere 10 Yatırım Önerisi

16 Mayıs 2017, 09.00, Onedio

1. Varyemez Amca'nın içinde yüzdüğü altın dolu havuz kadar olmasa da artık küçükken çizgi filmlerde gördüğünüz kadar altınınız var, bunun ne kadar büyük bir güç olduğunu unutmayın.
(Hırsızlar 20 km'den kokusunu alabildiği için evde tutmak yanlıştır, onu hemen bozdurup borçları kapatmak ayrı bir yanlıştır. Peki ne yapılacak? Tabi ki altın hesabı açılıp altının seyrine göre bir alınıp bir satılacak ve bu aradaki dalgalanmadan kar elde edilmeye çalışılacak)

2. Riskin dağıtılması ve azaltılması konusunda yüzyıllardır geçerli olan Çin atasözü ise hep rehberiniz olsun: "Tüm yumurtalarını aynı sepete koyma."
Yani paranızın bir kısmını başka yatırım araçlarına çevirmeniz riski savuşturacaktır.

3. Gençken ev ya da arsa sahibi olmak kuşkusuz sizi çok iyi hissettirecek.
Genç yaşınızda kredi ya da başka bir çözüm ile ev sahibi olarak kira gideri kalemini silmeniz yaşlandığınızda yaptığınız en güzel şey olarak size yansıyacak.

4. Dost tavsiyelerine, arkadaş fırsatlarına kanmayın. Çok karlı bir şey buldum, gelin sizin düğündeki altınlarla bu işe girelim'cilerle bir çay bile içmeden stüdyodan ayrılın :)

 

5. Evlenince ayaklarınız zaten yerden kesildecek fakat yine de bir otomobil düşünüyorsanız, ikinci el piyasası kuvvetli ve yedek parça ağı güçlü bir marka ve modeli seçmeniz iyi bir yatırım yapmanız anlamına gelecektir.

6. Hazır elinizde bunca altın varken altın hesabı açtırmak da mantıklı bir yatırım aracı olacaktır. Günümüzde altını fiziki şartlarda saklanmasının oldukça riskli olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, bankalarda daha güvenli şekillerde değerlendirebileceğimiz açık bir gerçektir.

7. Birikmiş paranızla borsadan; hisse senedi, yatırım fonu, vadeli işlem sözleşmesi, hazine bonosu ve devlet tahvili satın alabilirsiniz. Borsa fikri sizi biraz ürkütebilir ve birikiminizi kaybedeceğinizi düşündürtebilir, fakat doğru yönlendirme ve destek ile gerçekler bundan çok farklıdır.

 

8. Gelenekselleşmiş yatırım yöntemlerinden birisi olarak bankada bir mevduat hesabı açtırarak, faiz oranlarından faydalanıp kar etmek de mantıklı bir yöntemdir. Siz sabırlı oldukça karınız yükselir belli bir vade sonunda da oh ne iyi yapmışız dedirtir.

9. Biraz risk almak istemeyenlerdenseniz risksiz yatırım araçları arasında oldukça gözde olan Hazine Bonosu, Hazine tarafından çıkarılan ve bir seneden kısa vadelerle oluşturulan bir borçlanma senedidir. Yani devlet size borçlanır ve vadesi geldiğinde faiziyle size paranızı geri verir.


10. Kira geliri ile çalışmama bile gerek yok diyenlerdenseniz birikmiş paranızla konut ya da ofis alarak kira geliri elde edebilir ve bunu bütçenize ekleyebilirsiniz.

 

Evlendikten sonra size hediye edilen altınlar aslında sizi güzel bir yatırıma doğru götüren altın fırsatlardır. Altın birikiminizle ilgili neler yapabileceğinizi ve çok daha fazlasını gelin Paragaranti size söylesin.

 

 

 

 

 

İlgili Semboller

----
-
-
-

Haber Etiketleri

SANG

SANDEKS GEN LTD - CHINA

79.9340
79.9246
79.9346
HEMEN AL

Hisse Senedi Nedir?

Anonim ortaklilar tarafindan çıkarılan ve anonim ortakligin sermayesine belirli bir katilma payini temsil eden kıymetli evraklardır.

  • Getirisi yüksek olabilir.
  • Hem kısa hem uzun vadeli yatırıma uygundur.
  • Riskli bir yatırım aracıdır.
  • Lorem ipsum doler sit amet.

PAYLAŞIM ARAÇLARI